Su Kaynakları

Su Kaynakları

İçilebilir Su Kaynakları

Yeryüzündeki Su Kaynakları Nelerdir?

Yeryüzünün en yaygın maddesi olan su, aynı zamanda yeraltınında önemli maddelerinden biridir. Su, bütün canlıların en gerekli maddesidir. Yeryüzünün dörtte üçü sularla kaplıdır. Dolayısıyla suyun büyük bir kısmı denizlerde yer alır. Karalarda ise sular göl, akarsu, kaynak ve yer altı suları olarak bulunur. Geldiği yer ve içindeki maddeler bakımından sular;

***yağış suları
***yeraltı ve kaynak suları
***yer üstü suları
***maden suları ve sıcak sular olmak üzere ayırt edilir.

Su, coğrafi yörenin çok önemli bir parçası ve vazgeçilmez bir unsurudur. Yerleşme yerleri birinci derecede suyun bulunmasına bağlı olduğu gibi, tarım işleri de suyun varlığına bağlı olarak gelişir. Ayrıca sanayinin kurulması ve gelişmesinde de suyun önemi büyüktür. Buna göre, suyun değeri bir coğrafi etmen olarak büyüktür. Medeniyetlerin kaynağı çok yerde suya dayanmıştır. Tarih boyunca gelişmiş türlü medeniyetler, genelikle akarsu kıyılarında ya da bol ve kolay su elde edilen yerlerde belirmişlerdir. Örneğin; Mısır, Sümer, Orta Asya medeniyetleri gibi.

Su Deposu Hacimleri

Su deposu suya devamlı erişimin olması gereken her yerde kullanılmaktadır.Özellilkle sağlık ve hijyen bakımından kısa süreli su kesintileri bile telefisi zor olan sonuçlar doğurmaktadır.Evlerden başlayarak, okullarda, hastahanelerde, askeri birliklerde, fabrikalarda suyun olmaması başı çıkılmaz ve tahammül edilmez bir durumdur.Tesisata doğru şekilde entegre edilmiş olan ve ihtiyaca göre kapasitesi doğru seçilmiş bir su deposu, her hangi bir sebebten dolayı meydana gelebilecek kesintilerde devreye girerek su ihtiyacınızı karşılıyacaktır.Su deposu almadan önce kullanacağını yerdeki günlük su tüketimi ile ilgili bilgiye sahip olmanız doğru büyüklükte su deposu almanız için önemli bir kriterdir.Su deposu kullanılacak birimde çatıda kullanılacaksa yer çekimi sayesinde bütün noktalara su ulaşaçaktır, ancak depo zeminde ise bir pompa vasıtası ile suyun basılması gerekecektir.

Su deposu üretimini Renkplas olarak iki ayrı modelde yapmaktayız.Dikey su deposu modeli 100 litreden başlayarak artan hacimlerde 15 farklı kapasitede, 20.000 litre hacime kadardır.Yatay su deposu ise 300 litre hacimden başlayarak ve artan kapasitelerde, 5.000 litreye kadar 5 farklı kapasitede üretilmektedir.Su deposu imalatında kullandığımız hammadde polietilen olup, kendi tasarı ve imalatımız olan özel kalıplar vasıtası ile rotasyon makinelerinde, monoblok yani tekparça olarak üretilmektedir.Polietilen su deposu  farklı malzemelerden üretilen su deposu na göre sonderece hafif ve dayanıklıdır.Su deposu konulacak zeminin düz olması ve tesisat bağlantıları için uygun olması gerekmektedir.Renkplas tarafından üretilmekte olan su deposu imalat hatalarına karşı 2 yıl garantilidir.

Tags, , , ,

Su Deposu Fiyatı

Mehaba 5.000 litre dikey su deposu fiyatını öğrenebilirmiyim.

Tags, , , , ,